Siirry suoraan sisältöön

Witas Oy

Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

YrityskaupaKS – Kasvua ja kansainvälistymistä yritysostolla

12 helmikuun klo 08:0009:00

Suunnitteletko yrityksen ostamista? Tervetuloa kuulemaan ajantasaista tietoa ja vinkkejä yrityksen ostamiseen liittyvistä asioista. Viisiosainen yrityksen ostajille suunnattu webinaarisarja järjestetään kevään 2025 aikana ja tapahtumat ovat kaikille avoimia ja maksuttomia.

Kasvua ja kansainvälistymistä yritysostolla (osa 2)

ajankohta: ke 12.2.2025 klo 8–9
paikka: teams
asiantuntijat: Joni Borgström, Keski-Suomen Hallituspartnerit ja Marianne Ruusunhelmi, Suomen Yrittäjät

Ilmoittaudu mukaan pe 7.2. mennessä (forms). Voit ilmoittautua samalla kertaa yhteen tai useampaan webinaariin.

 

YrityskaupaKS-webinaarisarja. Kasvua ja kansainvälistymistä yritysostolla ke 12.2.2025 klo 8-9 Teams. Asiantuntijoina Joni Borgström, Keski-Suomen Hallituspartnerit ja Marianne Ruusunhelmi, Suomen Yrittäjät. Lue lisää ja ilmoittaudu mukaan sydansuomessa.fi. Lisätietoja Lisätietoja: Tarja Vartiainen, omistajanvaihdosasiantuntija, tarja.vartiainen@witas.fi, 044 351 5499, sydansuomessa.fi, witas.fi. Rahoittajina Euroopan unionin osarahoittama, ELY-keskus, Sydänsuomessa, Keski-Suomen Yrittäjät, Witas Oy.

 

Marianne Ruusunhelmi työskentelee omistajanvaihdosasiantuntijana Suomen Yrittäjissä. Hän vetää valtakunnallista hanketta, jonka tavoitteena on edistää pk-yritysten kansainvälistymistä omistajanvaihdosten kautta. Toimenpiteillä lisätään pk-yritysten ymmärrystä omistajanvaihdoksista kansainvälisen kasvun välineenä ja samalla tukemaan suomalaisten yritysten verkostoitumista Euroopan yritysmarkkinoilla tapahtumien, viestinnän ja muiden toimenpiteiden avulla.

Joni Borgström on perustajaosakas seitsemässä yrityksessä, sijoittaja kahdessatoista yrityksessä ja toimii hallituksen jäsenenä useissa yrityksissä. Hän on myös Keski-Suomen Kauppakamarin Digi-valiokunnan puheenjohtaja sekä Hallituspartnerit Keski-Suomi ry:n hallituksen jäsen, jossa hän vastaa erityisesti välitystoiminnasta.

 

Ilmoittaudu mukaan pe 7.2. mennessä (forms). Voit ilmoittautua samalla kertaa yhteen tai useampaan webinaariin.

YrityskaupaKS on Euroopan unionin osarahoittama Euroopan sosiaalirahastosta. Toteuttajatahoina toimivat Keski-Suomen Yrittäjät ry ja Sydänsuomessa-alueella Kehittämisyhtiö Witas Oy. Lue lisää sydansuomessa.fi/hanke/yrityskaupaks.

Euroopan unionin osarahoittama, Yrityskaupaks, Yrittäjät Keski-Suomi, Sydänsuomessa, ELY-keskus, Witas Oy.

Tiedot

Päivämäärä:
12 helmikuun
Aika:
08:00–09:00
Tapahtumaluokat:
, , ,
Tapahtuma tagia:
, ,

Järjestäjät

Kehittämisyhtiö Witas Oy
Sydänsuomessa
Keski-Suomen Yrittäjät ry
YrityskaupaKS

Tapahtumapaikka

Microsoft Teams